Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Krzyżyk X
Ikona Bloga
Oferta
 

Sztućce z oferty Witek’s, to luksus na miarę każdego budżetu rodzinnego. Proponujemy eleganckie i funkcjonalne bloki z nożami, sztućce w kasecie i barwne zestawy sztućców. Zanim jednak przystąpisz do nakrywania stołu, poznaj niezbędne zasady savoir-vivre. Właściwe nakrycie, to sztuka, którą warto opanować, podobnie jak posługiwanie się sztućcami.

 

Savoir-vivre przy stole

Piękne sztućce zasługują na to, aby je układać zgodnie z regułami. Dlatego nie tylko przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze produkty, ale i opracowaliśmy garść niezbędnych porad:

 

 • Po prawej stronie należy ustawić noże (ostrzem w stronę talerza) i łyżkę stołową – według kolejności podawania potraw.
 • Po lewej stronie należy ustawić widelce, także według kolejności podawania potraw, czyli od najdalej od talerza sztućce, które najwcześniej użyjemy. Przykład: widelec do sałatek, widelec stołowy.
 • Nad talerzem umieszczamy sztućce do deserów.
 • Łyżki i widelce układa się grzbietami skierowanymi do blatu stołu.
 • Po obu stronach talerzach mogą leżeć maksymalnie trzy sztućce. Jeżeli jest taka konieczność, resztę należy przynosić systematycznie, w miarę spożywania kolejnych posiłków.

 

Jeżeli weźmiesz sztućce do rąk, to nie powinieneś ich z powrotem odkładać na miejsce. W tym miejscu warto poznać tzw. mowę sztućców, którą musi znać każdy szanujący się kelner i nie tylko.

 

 • Chwilową przerwę w posiłku zasygnalizujesz kelnerowi poprzez skrzyżowanie sztućców i delikatne skierowanie ich czubków w kierunku środka talerza.
 • Skończony posiłek przedstawiają równolegle ułożone sztućce pod kątem ok. 45 stopni.
 • Marzysz o dokładce? Nic prostszego. Wystarczy ustawić sztućce tak, jak w przypadku przerwy w posiłku, lecz z czubkami niemal stykającymi się.
 • Po skończeniu spożywania zupy zaleca się odłożenie łyżki na talerz stanowiący podkładkę pod głębsze naczynie, z którego jadłeś.

 

Sztućce na elegancką imprezę i pobudzenie apetytu niejadka

Tyle teorii. Czas na przybliżenie sztućców z naszej oferty. Zadbaliśmy oto, aby było w czym wybierać. W przypadku bloków z nożami proponujemy zestawy składające się z 5-7 części, czyli różnej wielkości noży i w niektórych zestawach funkcjonalnych nożyczek. Stojaki mają różne kształty, cześć wykonano ze sprasowanego bambusa.

 

Osoby marzące o wyjątkowym i trwałym komplecie zachęcamy do zapoznania się ze sztućcami w kasecie drewnianej lub sztućce w neserze. Oferujemy serie, jak np.:

 • Belo, Tamisa, Vertice : zestawy zarówno dla 6, jak i 12 osób. W zależności od potrzeb możesz zakupić w wersjach składających się z 24, 72, a nawet 108 elementów.
 • Sztućce Amefa - od wspomnianego i uznanego na całym świecie producenta przygotowaliśmy dla Ciebie m.in. zestawy: Cosmos, Metropol, Aurora, Madera oraz Diana i Sophie (oba w neserze).

 

Mamy też produkty specjalnie dla najmłodszych niejadków. Atrakcyjne sztućce dla dzieci Pintinox Baby z pewnością przyciągną uwagę Twojej pociechy i zachęcą ją do zjedzenia posiłku. Trzyczęściowy komplet jest złożony z noża, widelca i łyżki o różnobarwnych trzonach. Z kolei Pintinox Matite to sztućce w trzonie wzorowanym na wygląd ołówka. Doskonała zabawa podczas codziennych posiłków gwarantowana!

 

Z kolei seria Pintinox Target jest doskonałą propozycją dla dorosłych, którzy zamierzają ożywić kuchnię albo zorganizować grilla czy mniej formalne przyjęcie. Żywiołowe kolory idealnie nadają się do stworzenia odpowiedniej oprawy. Co ważne, sztućce można myć w zmywarce.

 

Zadbane sztućce posłużą Ci przez wiele lat

Jakie są inne sposoby pielęgnacji sztućców? Najlepiej skorzystać ze sprawdzonych, domowych przepisów.

 • Sztućce ze stali nierdzewnej - zanim je użyjesz po raz pierwszy, umyj ciepłą wodę z dodatkiem niezbyt mocnego detergentu. Oprócz zaleca się coroczną polerkę przy użyciu odpowiedniego środka. Polecamy mycie ręczne (miękką ściereczką, aby nie porysować powierzchni) i natychmiastowe suszenie.
 • Srebrne sztućce – doskonale sprawdza się połączenie… popiołu z sokiem z cytryny i wtarcie masy w widelec, nóż czy łyżkę. Później wystarczy tylko spłukać. Inna porada, to zanurzenie na kilkanaście minut sztućców w mieszance wody, octu oraz sody oczyszczonej. Dawny blask można odzyskać także poprzez „kąpiel” sztućców w wodzie, w której ugotowano ziemniaki w mundurkach.
Sztućce - opinie produktów:

Kpl. sztućców Pintinox Matite 6/24 - żółty

Devil3 • 2014-08-06 21:22:42
Świetny pomysł na sztućce, które wyglądają jak popularne żółte ołówki. W naszym studenckim mieszkanku łatwo się pomylić, albo kogoś nieźle wkręcić.

Blok z nożami - 5 części

Iwona • 2014-08-06 08:43:17
Noże bardzo dobrze kroją. Fajnie, że w zestawie są nożyce, bardzo przydatna rzecz w każdej kuchni.

Blok z nożami - 6 części

noel • 2014-07-31 08:54:58
Fajny komplet noży. Dzięki otworom w obudowie nie robi się tam wilgotno jak ktoś schowa mokry nóż, bo wszystko ładnie wysycha.

Kpl. sztućców Pintinox Target 6/24 - zielony

Hela • 2014-07-19 19:41:44
Fajne sztućce, i jak większość dodatków w naszej kuchni są zielone ;)

Kpl. sztućców Pintinox Target 6/24 - czarny

Felka B. • 2014-06-18 10:40:37
Leciutkie sztućce, bardzo poręczne. Polecam.

Sztućce Vertice w kasecie drewnianej 12/72

Iwka • 2014-06-18 09:44:56
Sztućce o nietypowych, dość kanciastych kształtach, ale są bardzo wygodne. Polecam.

Sztućce Avenue 6/24

inga f. • 2014-06-18 05:52:45
Fajny zestaw na 6 osób. Drewniane pudełko dobrze się prezentuje. Sztućce godne polecenia.

Sztućce Belo w kasecie drewnianej 12/108

marakesh • 2014-05-20 11:49:38
Świetny, klasyczny komplet. Zawiera tyle elementów, że już nie trzeba dokupować i przynajmniej wszystko do siebie pasuje.

Kpl. sztućców Pintinox Baby Set 3 cz.

Ala • 2014-05-04 07:29:20
Moje dziecko własnie uczy się nimi jeść. Są stworzone dla dzieci, kolorowe i wesołe.

Sztućce Sophie w neseserze 12/72

mała • 2014-03-19 08:50:57
Fajne sztućce, w ciekawym opakowaniu. Polecam.

Sztućce Vertice w kasecie drewnianej 6/24

Angelika • 2014-03-03 14:24:45
Prezent spodobał się mojej siostrze, która niedawno wyszła za mąż.

Blok z nożami - 5 części

Irmina Z. • 2014-01-14 17:55:11
Trwały i bardzo ładny niezbędnik każdej kuchni. Używam go codziennie.

Kpl. sztućców Pintinox Target 6/24 - czerwony

NowakJ • 2014-01-14 16:35:41
Spodobał mi się wygląd, gdyż osobiście wolę takie kolorowe przedmioty zamiast tradycyjnych :)