Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Krzyżyk X
Ikona Bloga
Oferta
 

Do dobrego wina dobierz odpowiednie kieliszki

Spotkanie przy winie czy degustacja whisky powinny mieć godną oprawę. W bogatej ofercie sklepu Witek’s bez trudu wyszukasz produkt ze szkła bezbarwnego, który spełni Twoje oczekiwania. Proponujemy kryształowe - choć nie tylko - kieliszki do różnych rodzajów wina - białego czy czerwonego, whisky, likieru, szampana oraz kieliszki do wódki. Produkty te cechuje najwyższa jakość i wykonanie. Współpracujemy z takimi producentami kieliszków do wódki czy wina jak: Bohemia, Krosno bądź Rona.

Jak rozpoznać dobre wino

Na naszej stronie, w opisie kategorii „Szkło bezbarwne” możesz znaleźć informacje o sztuce serwowania wina, czyli doborze kieliszków do rodzaju wina - białego, czerwonego, różowego, a także właściwym dostosowaniu wina do serwowanego posiłku. W naszym sklepie znajdziesz wszelkie niezbędne kieliszki do wina, utrzymane w różnej stylistyce, grawerowane lub „czyste”. Poniżej prezentujemy jeszcze jeden niezwykle istotny element związany z tematem – wybór wina.

Degustacja wina wielu osobom kojarzy się z czymś, co trudno opanować. Jednak praktyka czyni mistrza! Z czasem i Ty nauczysz się tej trudnej sztuki. Pod ocenę poddaje się: wygląd wina (barwa, klarowność, gęstość), zapach (bukiet w stojącym kieliszku oraz po zakręceniu kieliszka) i rzecz jasna smak.

Do degustacji najlepsze są kryształowe kieliszki do wina o wysokiej nóżce i czaszy, która na górze ulega zwężeniu, z gładkiego i przeźroczystego szkła. Kolor, smak oraz aromat dają razem obraz z jakim winem mamy do czynienia. Żeby zostać wytrawnym znawcą, potrafiącym określić wiek czy pochodzenie wina potrzeba praktyki i doskonałych zmysłów.

Sprawdź przykładowe aromaty i wina w jakich najczęściej występują:

  • Masło – młode wina typu chardonnay
  • Morela – wina typu likierowego
  • Truskawka – różowe wina
  • Skoszona trawa – najlepsze do młodego, białego wina, szampana
  • Kawa – wina leżakujące w nowych beczkach z drewna, szampany o starszych rocznikach
  • Tytoń – stare czerwone wina z dębowych beczek
  • Czarna porzeczka – wina z Bordeaux
  • Jabłko – młode wina i szampany

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nasze kieliszki to doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z niezwykłym światem win. Kto wie, być może i w Tobie drzemie talent kipera!