Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Krzyżyk X
Ikona Bloga
Oferta
 

Daj się oczarować nieprzemijającej urodzie kryształów. Proponujemy prawie 200 produktów, wytwarzanych przez prawdziwych mistrzów w tej dziedzinie. U nas kupisz niezwykłe i gustowne szklanki, kieliszki, wazony, świeczniki, salaterki, karafki i wiele innych przedmiotów, od których wręcz nie można oderwać wzroku.

 

Nasi partnerzy, to światowa czołówka

  • Kryształy Violetta – firma z ponad 200-letnią tradycją, która zajmuje się tworzeniem wyjątkowego szkła grawerowanego, kryształowego, dmuchanego czy malowanego. Przedmioty są projektowane przez znakomitych specjalistów i wykonywane przy użyciu najnowocześniejszych technologii, jak technologia potrójnie uwalnianego żelaza. Chcesz poznać prawdziwe piękno? Sprawdź oferowane przez nas serie Violetta. Znajdziesz w nich wyjątkowe kieliszki do szampana, whisky, koniaku, wina, komplety z karafką oraz szklanki.
  • Kryształy Bohemia – czeskie huty szkła już kilkuset lat produkują niezwykłe naczynia ze szkła kryształowego, trafiające do odbiorców z całego świata. Odbiorcy podkreślają niezwykły design i najwyższą jakość. Wiele kolekcji powstaje przy współpracy ze znanymi projektantami. Polecamy zapoznanie się m.in. z seriami: Triangle, Soho, Labirynth czy Colosseum.
  • Kryształy Swarovski – słynna marka (z siedzibą w Austrii), która jest doskonale znana z produkcji biżuterii. Jednak asortyment produktów ze szkła kryształowego posiada znacznie więcej pozycji. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie wzbudzające zachwyt różnorodne wazony i salaterki z kryształem Swarovskiego.   
  • Kryształy Huta Szkła Zawiercie – produkty z Zawiercia powstają w złożonym procesie produkcji i cieszą się renomą na całym świecie. Użytkownicy cenią sobie delikatne ornamenty i designerskie formy. Pracownicy huty do perfekcji opanowali nawet najtrudniejsze techniki zdobienia, w tym grawerowanie. Każdy produkt przed oddaniem do sprzedaży jest dokładnie sprawdzany, dzięki czemu do Klientów trafiają jedynie najwyższej jakości przedmioty.

 

Kryształowa elegancja w najlepszym wydaniu

Dla osób, które pokochają kryształowe szklanki, kieliszki czy wazony przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcyjnych produktów. Niepowtarzalną atmosferę w swoich czterech ścianach stworzysz dzięki dekorowanym świecznikom kryształowym (nawet z przeznaczeniem na 5 świec). Z kolei wykwintne dania zyskają godną oprawę z kryształowymi serwetnikami, paterami czy maselnicą. Na tym nie koniec, ponieważ specjalnie dla pań mamy kryształową podstawkę na biżuterię od Bohemii.

 

Kilka słów o tym, jak powstaje szkło kryształowe

Na koniec warto przybliżyć proces powstania urzekających przedmiotów ze szkła kryształowego, zwanego również ołowianym. Skąd taka nazwa? Z powodu wzbogacania masy szklanej domieszką ołowiu, dzięki czemu wyroby cechuje większa miękkość, a co za tym idzie łatwiejsze rzeźbienie i formowanie fantazyjnych kształtów. Tłumacząc w skrócie, poszczególne etapy produkcji wyglądają następująco:

  • Przygotowanie surowców. Czołowi producenci, jak Zawiercie używają do tego celu tylko najlepsze materiały.
  • Wydmuchiwanie masy szklanej – najpierw jest formowana bańka, później hutnik stopniowo nadaje odpowiedni kształt, rozdmuchując masę.
  • Formowanie może być przeprowadzane odręcznie albo z użyciem gotowej formy. Pierwsza opcja wymaga od hutnika najwyższych umiejętności i zacięcia artystycznego. W drugim przypadku masę wkłada się do formy i następnie wdmuchuje powietrze, aby szkło zyskało pożądany kształt.
  • Uchwyty i szklane ozdoby są przyklejane do gotowego i jeszcze gorącego produktu.
  • W tzw. odprężarkach następuje zlikwidowanie naprężeń, mających wpływ na wytrzymałość dzieła ze szkła kryształowego.
  • Zdobienie poprzez cięcia tarczami diamentowymi lub przy wykorzystaniu złoceń albo piaskowania.

 

Mniejsze produkty, jak kieliszki powstają wskutek masowej produkcji. Jednak zdobienie nadal należy do zadań człowieka, który z uwagi na rozmiar musi działać z niezwykłą precyzją.

 

Kryształy przechodzą przez żmudny proces zanim do nas docierają. Efekty skrupulatnej pracy są jednak oszałamiające. Sprawdź ofertę Witek’s i ciesz się z nietuzinkowych rzeczy na co dzień.