Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Krzyżyk X
DARMOWA DOSTAWA
od kwoty 199 zł
menu 
Porcelana gastronomiczna
Porcelana wg producenta
Serwisy wg producenta
Serwisy wg rodzaju
Szkło bezbarwne
Szkło kolorowe
Kryształy wg producenta
Kryształy wg rodzaju
Sztućce w kasecie
Sztućce w kasecie na 12 osób
Sztućce w kasecie na 6 osób
Zestawy sztućców
Zestawy sztućców na 12 osób
Zestawy sztućców na 6 osób
Bieżniki
Dywany
Obrączki na serwety
Obrusy
Serwety
Skóry owcze
Akcesoria barmańskie
Akcesoria do pizzy
Butelki
Czajniki elektryczne
Deski
Garnki
Kawiarki
Kolekcja Casadecor Grey
Kolekcja Glitter
Kolekcja Kassel
Kolekcja Kesper
Kolekcja Kitchen Basics
Kolekcja Kitchen Elements
Kolekcja Oliwki
Kolekcja Pattisserie Royale
Kolekcja Serowa
Kolekcja Zen
Kosze na śmieci
Koszyki
Kubki
Kubki termiczne
Melamina
Miski
Morphy Richards
Naczynia ceramiczne
Noże
Patelnie & rondle
Patery
Plexart
Pojemniki
Pojemniki GN
Pojemniki na chleb
Pozostałe
Przybory kuchenne
Przyprawniki
San Miguel
Słoiki
Tace
Talerze
Termosy i zaparzacze
Wagi kuchenne
Wyciskarki
Aniołki
Figury i rzeźby
Fotele
Imitacje żywności
Kolekcja Awangarda
Kosze na drewno
Kryształki
Kwiaty sztuczne
Lampiony
Lampy zapachowe i akcesoria
Living Dizajn
Lustra
Meble loftowe
Meble Lorenzo
Meble miedziane
Metaloplastyka
Modele kolekcjonerskie
Obrazy
Ozdoby świąteczne
Patery
Piersiówki
Podkładki na stół
Pudełka dekoracyjne
Pufy, taborety
Ramki na zdjęcia
Stojaki na wino
Stoliki, ławy
Świece
Świeczniki
Talerze ozdobne
Termometry
Wazony
Wieszaki
Zegary
Zestawy upominkowe
Łóżka
Kinkiety
Lampy stojące
Lampy wiszące
Kuchnia
Kwiaty sztuczne
Obrazy

Wyjątkowe stojaki na wino

31 marzec 2019

Narodami, które powszechnie kojarzą się z największą ilością spożywanego wina są Włosi, Francuzi i Hiszpanie. Na popularność wina w tych regionach wpływ ma wiele czynników, m.in. cieplejszy klimat oraz nieco inna mentalność mieszkańców tamtych regionów. Chociaż również w Polsce popularność win wzrasta, wciąż pozostajemy daleko w tyle za mieszkańcami zachodniej Europy, którzy spożywają rocznie nawet 45 litrów wina! W Polsce niezaprzeczalnie od lat króluje piwo, jednak co roku spożycie wina systematycznie wzrasta i choć obecnie jest to ok. 5 litrów rocznie na osobę, możemy spodziewać się, że wynik ten z roku na rok będzie coraz lepszy.

Na wzrost popularności wina wpływ ma wiele czynników, m.in. jest to zmiana nawyków Polaków, większa wiedza na temat tego jak dobrać wino do posiłku, szerszy dostęp do wiedzy o winie, m.in. dostępnej w internecie, zmiana stylu życia Polaków, zwiększające się dochody, a także moda na picie wina. Na pewno nie bez znaczenia jest również to, że wino jest dobre na każdą okazję, na uroczystą kolację, luźne spotkanie z przyjaciółmi, czy jako dodatek do obiadu albo deseru.

Wieszak na wino (na 4 butelki)

Jak pokazują badania znacznie więcej wina spożywamy podczas spotkań w domu, niż np. w restauracjach. Gdzie zwykle przechowujemy wino w domu? Zazwyczaj mamy na nie przeznaczoną osobą półkę lub specjalny stojak. Ten drugi jest zdecydowanie efektywniejszy, a przy tym pozwala na przechowywanie wina we właściwy sposób. Chodzi oczywiście o wina z korkiem, które wciąż są częściej spotykane niż wina w butelkach zakręcanych. Specjaliści radzą, aby wina z butelką z korkiem przechowywać w pozycji leżącej. Dlaczego? Dzięki temu korek cały czas jest wilgotny, a my mamy pewność, że nie korek wyschnie, nie skurczy się, a butelka się nie rozszczelni, co mogłoby spowodować popsucie się wina.

Stojak na wino (na 3 butelki)

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów stojaków na wino. Takie, które możemy powiesić na ścianie często cechują się również ciekawym wyglądem, dzięki czemu są nie tylko praktycznym elementem wyposażenia, ale również mają wartość dekoracyjną.   

Inną możliwością są stojaki wolnostojące, które zwykle również spełniają funkcję dekoracyjną. Zazwyczaj wykonane są z metalu, który zapewnia im trwałość nawet z obciążeniem wynikającym z umieszczenia na stojaku kilku butelek wina.

Wieszak na wino

Najmniej efektowne, a jednak wcale nie mniej popularne, są najzwyklejsze kratki, które umieszczamy zwykle jako element mebli, np. kuchennych. Są bardzo praktyczne i nie wymagają angażowania większej przestrzeni.

Stojak na wino Motocyklista i pasażer

Na koniec zobaczmy stojaki na pojedyncze butelki wina, które stanowią już w zasadzie wyłącznie funkcję estetyczną, wnoszą element zaskoczenia, dzięki swojej nietypowej, ciekawej formie.

Są to metalowe stojaki na wino, zaaranżowane w taki sposób, że butelka tworzy postać w różnych stylizacjach. Zobaczcie te wyjątkowe projekty!

Stojak na wino Strażak